При виборі речей для дитини звертають особливу увагу на матеріал, який використовується для пошиття. Тканина двунитка – це найпопулярніший вид матерії, званий також футером. Відрізняється високою якістю та великою кількістю забарвлень, використовується при виготовленні повсякденного або спецодягу.
В інтернет-магазині Suzie можна підібрати стильні речі для дівчинки з високоякісних тканин та фурнітури. Компанія є на ринку України більше ніж 10 років і продовжує активно розвиватися, щорічно випускаючи капсульні колекції. Кожна річ відповідає модним тенденціям, тож дозволить створити сучасний образ.
Так називається різновид трикотажу, який став популярним на початку 20 століття. В основі складу цього матеріалу – натуральна бавовна, змішана зі штучними синтетичними волокнами для більшої еластичності. Додають нейлон, лайкру, еластан та інші види штучних волокон – їх вибирають залежно від типу та призначення створюваної речі.
У багатьох виникає питання, двунитка тепла чи ні. На це питання не можна однозначно відповісти, оскільки за складом матеріал відрізняється – наприклад, синтетичні волокна використовують не завжди. Якщо хочеться придбати речі для зими, варто звернути увагу на моделі з начосом, коли виворітна сторона утеплена махрою з великою кількістю петель. Цей вид тканини називають двуниткою-футером.
Під час пошиття використовують різні види матеріалу, тому їх варто розрізняти. Класичний «суворий» матеріал роблять способом «рогожка» з натуральних бавовняних ниток без додавання синтетики. Штучні волокна використовують, щоб зробити матерію м'якшою, еластичнішою, красивішою, знизити вартість готового виробу. Досягти високої міцності виходить шляхом переплетення ниток такими способами:
У процесі виготовлення матеріал можуть додатково обробляти, тоді він стає апретованим, тобто стійким до зношування, вологи та незмінним. Цей процес передбачає нанесення на поверхню крохмального розчину з подальшим сушінням і вигладжуванням, розтягуванням та виправленням перекосів тканини. Для отримання потрібного полотна на останньому етапі пропускають його між валами.
https://suzie.ua/storage/products/images/big/GUVfZwG5nOxbNXlt8n9M42pd9JynLKUSsuQN0Zwz.jpg.webp
Одяг для дітей повинен бути не тільки красивим, а й стійким до стирання, забруднення, добротним, міцним. Розібравшись, що таке двунитка, стане зрозуміло, чому вона вважається найкращим варіантом для дитячих речей. Трикотажне полотно, отримане шляхом переплетення, легко відрізнити від інших – його лицьова сторона, як правило, гладка, а виворітна виконана у вигляді петель.
Завдяки різним способам виготовлення, додаткової обробки та просочення, тканина поєднує в собі велику кількість переваг:
Трикотажне полотно випускається у великому асортименті варіантів. Його роблять з начосом для утеплення, однотонним або принтованим, прикрашають рослинними, геометричними, абстрактними орнаментами. Матеріал трохи тягнеться і не обмежує дитину у рухах, але при цьому залишається стійким до деформацій.
Завдяки особливому переплетенню ниток при виробництві, цей різновид трикотажу стає стійким до вологи. Вода мало проникає вглиб волокон, тому полотно не гниє і не псується від вогкості. Купуючи таку річ для дитини, можна не боятися алергічних реакцій на кшталт почервоніння або подразнення на шкірі.
Розглядаючи опис тканини трикотажу двунитки можна помітити, що характеристики для різних типів матеріалу відрізняються. Тут все залежить від складу, зокрема наявності чи відсутності синтетичних волокон. Серед варіантів можна зустріти текстиль із чіткою структурою у вигляді рівномірно поширених поверхнею клітин.
Щільність поверхні двунитки завжди висока, не більше 150-20 г/м 2. Тканину використовують не лише при пошитті одягу, але також для виготовлення промислових настилів, у творчому розписі. Більшість варіантів – однотонні, але трапляється і пофарбоване полотно. При виготовленні трикотажу беруть популярний різновид, що називається футером – її особливості:
Бавовна надає футеру «дихальні» властивості, тобто здатність пропускати повітря. Такий трикотаж не скочується і не втрачає форму при довгому носінні, але якщо є оригінальним. Справжній матеріал легко відрізнити від підробки зовні — він м'якший і приємніший на дотик, з обох боків виглядає однаково і швидко відновлює форму після розтягування.
Трикотаж двунитка – це необов'язково лише футер. Останній матеріал різноманітніший у плані виробництва, його одержують шляхом переплетення не тільки двох, а й трьох ниток. Ці різновиди складні в розкрої, тому що можуть сипатися, тому кравці роблять викрійки із запасом. Бавовну для художніх цілей покривають спеціальним клеєм, оскільки вона може зіпсуватися при контакті з олійними фарбами.
Для пошиття одягу найчастіше купують матеріали китайського та турецького виробництва. Перші відрізняються наявністю яскравіше виражених виворітних петель, друга практично повністю натуральна. У складі турецької двунитки 95% бавовни та 5% спандексу, зустрічається також співвідношення 90/10. Китайці додають також поліестер, еластан, віскозу.
На основі цієї тканини роблять штани, комбінезони, куртки у спортивному чи повсякденному стилі, однотонні або з оригінальними принтами. З двунитки купують:
Матерія підходить і для виготовлення підкладки, в тому числі взуття. Виробники пропонують також літні комплекти з майкою, шортами та футболкою, гарні демісезонні джемпери та багато іншого. Футер-двунитка хороший для пошиття дитячих пелюшок, домашнього одягу, суконь, сарафанів, високої щільності – для постільної білизни.
Область застосування не обмежується лише пошиттям речей, адже матеріал відрізняється за щільністю та складом. Завдяки високій міцності, полотно зі 100% бавовни популярне при виготовленні спецодягу та робочих рукавиць. Двунитку купують і для потреб меблевого виробництва, щоб робити щільну та стійку до стирання оббивку. Матерія має попит і в інших галузях:
Розбираючи, що це за тканина – двунитка, не можна не відзначити її здатність ставати дуже важкою при намоканні. Цей момент важливо враховувати при покупці речей для дитини. Матерія вбирає вологу і довго сохне, зате її не доведеться потім сильно випрасовувати внаслідок стійкості до зминання.
https://suzie.ua/storage/products/images/big/Nlw8LeD8ImA77cfTDDVB7tPfRGCI5F9GXKgxlxD7.jpg.webp
Двунитка має чудові споживчі характеристики, але при неакуратному носінні може зіпсуватися:
Багато користувачів запитують, тягнеться двунитка чи ні. Ця властивість залежить від наявності та кількості у складі синтетичних волокон. За дотримання перерахованих вище правил матеріал надовго збереже форму і нормально розтягуватиметься, не сковуючи рухів.
Прати речі з двунитки можна з будь-яким порошком без агресивних домішок. Таким способом легко видаляються будь-які забруднення, тому в засобі для виведення плям нема потреби. Сушити краще природним шляхом, а не в сушильній машині або батареї. Прати можна як у машинці (на низьких або середніх оборотах, не в гарячій воді), так і вручну.
Якщо хочеться додатково попрасувати, потрібно вибрати маленьку температуру на прасці. Прасують трикотаж обов'язково тільки з вивороту, не завадить додатково скористатися паровим відпарювачем.