0
0

Найкращі види спорту для дітей: у яку секцію віддати дівчинку

31.07.2024
138
Найкращі види спорту для дітей: у яку секцію віддати дівчинку
Категорія:
Всі

Спортивні секції для дітей дуже важливі для здоров'я дівчаток. Але щоб вони допомагали розвивати фізичні можливості, зміцнювали здоров'я та силу духу, а також підвищували самооцінку, дисципліну потрібно обирати правильно. Тільки так заняття спортом стане цікавим захопленням, яким захочеться займатися. Воно буде приносити задоволення дівчинці: дитина навчиться працювати в команді, досягатиме поставлених цілей і отримає друзів з такими ж інтересами.

Як вибрати відповідну спортивну секцію для дівчинки

Оскільки спортивні гуртки представлені різними напрямками, вибираючи їх, у першу чергу потрібно враховувати інтереси та вподобання дитини. Часи, коли батьки через дітей втілювали свої нереалізовані бажання, вже давно пішли в минуле. Сьогодні тата та мами звертають увагу на «хотілки» дітей, але це не означає, що вони не можуть порадити доньці той чи інший гурток.

Також важливо звертати увагу на фізичні можливості та особливості дитини. Наприклад, щоб займатися художньою гімнастикою, одного бажання мало, тут будуть потрібні ще й природні здібності. Дівчинка низького зросту навряд чи досягне великих успіхів у баскетболі – це спорт для високих людей. Якщо дитина активна і товариська, можливо, їй підійдуть командні види; спокійна і вдумлива — напрямок, у якому цінується завзятість та концентрація.

Важливо також визначитись із цілями. Якщо ви віддаєте дитину до секції, щоб урізноманітнити дозвілля та зміцнити здоров'я, можна вибрати клуб, де діти займаються «для себе». Якщо ви хочете, щоб дитина в майбутньому пов'язала своє життя зі спортом, тоді потрібно віддати перевагу спортивним секціям або клубам зі строгою дисципліною.

Перш ніж записувати дівчинку до секції, дізнайтеся про неї максимум інформації. Поспілкуйтеся з тренерами: у них має бути досвід роботи з дітьми та відповідна освіта. Інформацію про того чи іншого фахівця можна знайти в інтернеті, адже часто батьки пишуть відгуки. Важливо, щоб зал був обладнаний необхідним інвентарем, мав систему вентиляції та опалювався в холодну пору року. Якісний ремонт буде плюсом, але це не обов'язково. Уточніть графік занять – він має бути зручним для дитини.

Оскільки деякі дитячі спортивні секції обходяться недешево, тому що вимагають, окрім оплати занять, ще й купівлю дорогого екіпірування (наприклад, кінний спорт) потрібно заздалегідь оцінити свої фінансові можливості.

Популярні спортивні секції для дівчаток: якому напрямку віддати перевагу

Виділити якісь спортивні гуртки для дітей складно, тому що кожен напрямок має свої плюси та мінуси. Але є секції, які найбільше мають попит у 3-12-річних дівчаток.

Фігурне катання

Дуже гарний вид спорту, під час заняття яким розвиваються спритність, баланс, уміння тримати рівновагу. Найбільше підходить для азартних дітей, які люблять ставити конкретні цілі та досягати їх. Це далеко не дешевий вид спорту, але за виступом спортсменів можна спостерігати із завмиранням серця, занурюючись у дивовижний світ музики та льоду. Дівчинці обов'язково знадобляться ковзани, а також одяг для тренувань. Для початку це можуть бути класичні спортивні костюми, купити які можна в улюбленому відтінку.

Якщо дитина набуде якихось навичок, витрати можуть збільшитися, знадобляться ошатні костюми для виступів. Але поки що про це зарано думати.

Художня гімнастика та балет

Психологи та дитячі лікарі кажуть, що художня гімнастика — один із найкращих видів спорту для юної леді. Вона дуже добре розвиває гнучкість, пластичність та граціозність; допомагає сформувати гарну фігуру. Дівчата, які займаються цим видом спорту, мають правильну поставу, красиву ходу і мають дивовижну витривалість.

Обручі, скакалки, гумки, тренажери для стоп — аксесуари, якими зазвичай оснащуються всі клуби. Батькам дівчинки потрібно буде купити зручні шорти або легінси, футболку, напівчешки та гімнастичний купальник.

Художня гімнастика – спорт не для всіх. Перш ніж записати дівчинку в секцію, тренери оцінюють її фігуру, гнучкість зв'язок та здатність до розтяжки.

Балет, як і художня гімнастика, підходить артистичним та гнучким леді. Дівчаткам, які мають проблеми з судинами та серцем, заняття таким видом спорту заборонені.

Волейбол

Це командна гра, що має величезний вплив на розвиток дітей. Крім того, це один із найбезпечніших видів спорту. Підходить для впевнених у собі дівчаток, які вміють спілкуватися з однолітками. Якщо на фігурне катання, балет та подібні напрямки потрібно записуватись з раннього віку, то волейбол вважається пізнім видом спорту – секцію можна відвідувати з 9-річного віку.

Що купити для заняття спортом залежить від його виду. Для пляжного волейболу достатньо купального костюма; для мініволейболу та піонерболу потрібно придбати шорти (легінси), а також зручну футболку чи майку. Для тренувань в холодну потрібен буде тепліший одяг.

До таких ігор також можна віднести теніс та баскетбол.

 Плавання

Цей вид спорту можна назвати універсальним: він підходить дівчаткам будь-якого віку, росту та статури. Він покращує когнітивні функції, допомагає розвивати незалежність та цілеспрямованість. Відвідуючи заняття з плавання в клубі, шанси зіткнутися з нещасним випадком на воді в майбутньому буде зведено до мінімуму.

Спортивне плавання включає кілька дисциплін. Найшвидкісніший вид пересування у воді – кроль. Тут знадобиться швидкість реакції, витривалість та фізична сила. Брас — безшумний вид плавання, але тут потрібні сильні руки. Багато дівчат займаються синхронним плаванням. Його плюс у тому, що цей вид спорту нагадує танець у воді.

Кінний спорт

Багато батьків кажуть, що це чоловічий вид спорту, тому не хочуть записувати до таких секцій своїх дівчаток. Така думка неправильна. Сьогодні кінним спортом займаються багато молодих леді. Верхова їзда для дитини має багато позитивних сторін:

  1. Душевне здоров'я. Тренери зазначають, що дівчатка, які люблять кататися на конях, стають спокійнішими. Вони бачать у тварині не просто  «інструмент» для заняття спортом, а друга. Дуже добре така їзда впливає на дітей, які страждають на нервові розлади та ДЦП.
  2. Характер змінюється на краще. Кінний спорт загартовує характер, формує впевненість у своїх силах, відповідальність та самостійність.
  3. Покращення фізичного здоров'я. Під час катання на коні залучені всі групи м'язів, а особливо ніг та спини.

Верхова їзда дороге задоволення, але в дітей потрібно вкладати. Юній вершниці будуть потрібні бриджі, бейсболки, куртки, рукавички, а також інші елементи екіпірування.

Інтелектуальні види спорту: що можна підібрати для дівчинки

Сьогодні спортивні дитячі секції — не лише активний, а й інтелектуальний спорт. Якщо ви шукаєте відповідні гуртки для своєї дочки (онуки), можна придивитися до секції, де грають у шашки та шахи. Вони подарують своїм прихильникам безліч позитивних емоцій, допоможуть долучитися до людської культури. Хоча існує багато інтелектуальних ігор, шашки та шахи близькі не лише до спорту, а й до науки та мистецтва. Заняття такими видами спорту допомагають дівчаткам виробляти цілеспрямованість, посидючість, організованість та об'єктивність. Ще один плюс таких ігор – зміцнення пам'яті.

Дартс – незвичний вид спорту, але він полюбився багатьом дівчаткам. Він добре тренує мозок, розвиває критичне та логічне мислення, покращує координацію рук та очей.

Інтелектуальні ігри мають одну особливість — вимоги до фізичної форми гравця відсутні.

Ці спортивні напрямки можна вважати популярними, але є й інші секції, які може відвідувати дівчинка.

З якого віку потрібно віддавати дитину до спортивної секції.

В Україні існують спортивні секції для малюків та підлітків, але з якого віку відправляти дитину до гуртка, вирішують батьки. Психологи вважають, що це залежить від обраного напряму, але не раніше трьох років.

Також можна скористатися деякими підказками:

  1. Від 3 до 5 років. У цей період найкраще розвивається координація та гнучкість. У цей час дівчаток знайомлять із художньою гімнастикою, акробатикою, плаванням. Усі заняття мають відбуватися під суворим наглядом тренера.
  2. З 5 до 7 років. Це шкільний вік, тому важливо, щоб юні спортсменки могли добре поєднувати заняття спортом та навчання. І тут можна обирати командні заняття, серед яких легка атлетика чи єдиноборства.
  3. Від 7 до 9 років. У дитини розвивається координація, спритність, швидка реакція. Можна подумати над тим, щоб відправити дівчинку на волейбол, баскетбол чи подібні ігри з м'ячем. Ви також можете записати дитину на верхову їзду, плавання, фехтування.
  4. З 10 до 12 років. Для дівчаток можуть підійти різні командні ігри, оскільки соціальна взаємодія у цьому віці відіграє велику роль. Вони також можуть відвідувати гуртки зі скелелазіння, стрільби з лука, водного поло. Для зимового періоду можна вибрати катання на лижах.

Спортивних секцій дуже багато і вам обов'язково вдасться зробити правильний вибір. Важливо пам'ятати, що заняття спортом має приносити радість дитині, тому батьки та тренери мають підтримувати юну спортсменку, допомагаючи їй долати різноманітні труднощі.

Категорія
Всі
Вибрані товари (0)
Ваш список обраних товарів порожній!
Ваш кошик (0)
Популярні запити: Сукня, Спідниця, Блуза