0
0

Непотрібний дитячий одяг: куди його подіти

31.08.2020
4416
Непотрібний дитячий одяг: куди його подіти
Категорія:
Для матусі

Рано чи пізно кожна мама стикається з тим, що шафа забита речами, з яких дитина виросла. Зберігати їх непотрібним вантажем невигідно, бо стара дитяча одежа займає простір, необхідний для обновок. Віддати рідним — теж не завжди підходящий варіант, якщо близькі живуть далеко або у них не намічається поповнення в родині. Викидати — шкода, часто деякі дитячі речі одягаються всього кілька разів, перш ніж дитина з них виростає. Та й не практично так вчиняти відносно добротного одягу. Що робити в таких випадках і як грамотно вчинити — розглянемо кілька варіантів нижче.

Позбавляємося від зайвих речей: 4 практичних варіанти

Розбір дитячого гардеробу — це регулярне заняття кожної мами. В процесі зазвичай відбирається одяг, з якого дитина виросла, і часто багато речей виявляються в відмінному або дуже хорошому стані, щоб просто їх викидати. Але робити цього і не потрібно. Є як мінімум 4 способи правильного використання добротного дитячого одягу з користю для себе або інших. Запам'ятовуйте:

  1. Продаж.
  2. Благодійність.
  3. Обмін.
  4. Переробка.

Розглянемо детальні нюанси кожної поради, щоб правильно все організувати.

Особливості продажу речей

Новий або майже неношений одяг користується великим попитом серед практичних матусь, тому сміливо можна розгортати торгівлю. Варіантів кілька:

  • запропонувати знайомим. Напевно, в оточенні знайдуться матусі, у яких дітки молодші. Наприклад, це можуть бути подруги по прогулянкам або з дитячого садка, з роботи, навіть сусідки, в кінці кінців;
  • виставити на продаж на сайті. У мережі є безліч ресурсів, які спеціалізуються на торгівлі дитячими речами. Зробіть кілька фото хорошої якості, напишіть розмір і заміри речі, уточніть стан — і все, чекайте, скоро хтось напише з пропозицією купити. Варто бути готовим до детального розпитування і того, що доведеться йти на пошту, відправляти посилку. Ще можна «вивісити» одяг на продаж на міському форумі. В такому випадку зручно буде зустрітися для примірки і не доведеться клопотатися з відправкою посилок;
  • віднести в комісійний магазин. Це варіант для менш посидючих мам, яким не хочеться клопотати з продажем. Однак варто бути готовим, що гроші за одяг ви отримаєте тільки тоді, коли товар куплять, такі умови можливі.

Щоб прискорити процес продажу, потрібно детально розписати товар і встановити адекватну ціну. Зробіть знижку, навіть якщо річ нова — її швидше куплять, в іншому випадку «бізнес» може затягнутися на роки.

Віддайте одяг на благодійність

Підприємницька жилка є не у всіх. Але знайдуться ті, кому дитячий одяг дійсно потрібен, та не мають змоги його купити. Не варто скупитися, якщо немає бажання продавати речі — віддайте їх на благодійність. Однак підійти до такого рішення потрібно відповідально:

  • відібрати тільки дійсно хороші речі: чисті, цілі, такі, які ви могли б одягти на свою дитину;
  • випрати перед тим, як віддати;
  • виконати невеликий ремонт. Наприклад, якщо є невелика дірочка або відірваний ґудзик, варто приділити кілька хвилин, щоб виправити недолік.

Далі потрібно знайти організації, які займаються благодійністю. Це можуть бути фонди, церкви, ще охоче приймають речі дитячі будинки. Зрештою, можна навіть виставити пропозицію на міському форумі або сайті продажів, не забувши вказати ключову фразу «Віддам даром / за шоколадку / корм для кота та ін.».

Якщо не хочеться морочити голову, то можна акуратно скласти одяг у пакет і виставити в під'їзді, приклавши пояснювальну записку, наприклад: «Речі на хлопчика 3–5 років». Скоро він знайде адресата.

Вчіться мінятися

Ця практика в останні роки набуває більшої популярності. Існують так звані «фрімаркети» (за принципом самоорганізованої ярмарки), на яких можна обміняти речі на щось для себе або побуту.

Здаємо в переробку

Це варіант для екофрендлі батьків, і особливо він зручний на випадок, якщо необхідно десь подіти дрантя і речі, які втратили товарний вигляд. Є спеціальні компанії, що займаються їх переробкою, досить тільки знайти пункти прийому.

Ви здивуєтеся, але навіть з такого рішення можна отримати вигоду. Наприклад, відомий світовий бренд недорогого одягу H&M в своїх магазинах приймає речі на переробку (біля кас зазвичай встановлюють спеціальні ящики). Притому тим, хто займається доброю справою, даються купони на знижку для подальших покупок продукції цього виробника.

Ще один варіант — здати стару дитячий одежу в Грінпіс. Пункти прийому можуть бути розташовані в зонах з роздільним збором сміття або в різних частинах міста.

Третій варіант — віддати непотрібний одяг в центр гуманітарної допомоги. Там його сортують, знезаражують і роздають нужденним верствам населення, спрямовуються в дитячі будинки або інтернати. І, до речі, здати таким чином можна ще й іграшки, книги, взуття, навіть канцтовари — все те, що лежить вдома без діла.

Як бачите, варіантів, куди подіти одяг, з якого дитина вже виросла, — маса. Вибирайте найбільш зручний — і удачі вам в починаннях!

Категорія
Для матусі
Вибрані товари (0)
Ваш список обраних товарів порожній!
Ваш кошик (0)
Популярні запити: Плаття, Юбка, Блуза