Ми знаємо, ти також хочеш зробити нашу Землю кращою, турбуєшся про неї. Бо «еко» не просто тренд. Це спосіб життя і навіть мислення. Уяви, скільки пакетиків щодня потрапляє на шматок землі, який призначено для звалища. Там могли б зростати милі маргаритки, підставляючи свої білі пелюстки сонцю, вітру чи дощу, але ні...
Звісно, уникнути сміття на 100% дуже важко, а іноді зовсім нереально. Та можна спробувати його зменшити. Розповімо, як з цим справляється Suzie:
Передусім, ми повірили, що все реально.
Уяви людину, яка припинила купувати пакети й ходить на каву зі своєю чашкою. Скоріше за все, вона не буде виховувати своїх колег і розповідати «як треба». Таке нікому не сподобається. Але можна показати хороший приклад. Потім одна людина надихнеться і захоче робити так само, друга вже питатиме про багаторазові торбинки, а третя почне вдома складати папір в окремий ящик. Ось-ось — і ціла компанія буде змінюватися.
З нашим брендом трапилось саме так.
Для початку ми поставили сортувальні коробки та спеціальні баки.
Велике виробництво — це не тільки одяг. Це багато людей. Вони проводять тут робочі дні та зустрічаються на свята, ходять кавувати й купують смаколики, щоб пригостити ними один одного. Якщо коротко, ми живемо, наче одна велика сім’я. А в ній мають бути певні правила. Одне з них — сортування.
Папір, металеві кришки та банки, скляний посуд та пластик — відтепер це все складається окремо. А потім прямує на переробні пункти. Деякі працівники приносять навіть з дому відсортовані відходи, щоб зробити місто та совість чистішими.
По-друге, ми даємо друге життя залишкам тканин. Під час пошиття залишається багато різнокольорових клаптиків, з яких вже нічого не пошиєш. Добре, коли вони можуть знадобитися комусь ще. Наприклад, компанії, яка створює матраци. Suzie знайшла тих, кому наші відходи стали корисними.
По-третє, не друкуємо зайвого. Для чого використовувати багато паперу, якщо 90% інформації можна писати, зберігати і читати online? А ще, упаковуючи одяг, ми не кладемо десятки листівок і реклами. Це зайвий папір, що рано чи пізно потрапить у смітник.
І наостанок про найприємніше — екосумки. Буває, залишається згорток тканини. Для партії одягу його не вистачить, а місця займає багато. Чому б тоді не створити модні торбинки? З ними можна йти в торговий центр, взяти про всяк випадок в кишеню (якщо раптово захочеться придбати соковитих яблук) або ж подарувати мамі з бабусею. Вони точно оцінять таку яскраву та корисну річ. А найголовніше, для наших екосумок не купувалась окремо тканина. Ми використовували вже наявну. А це значить, було менше відходів при перевезенні та менше сміття на звалищі.
Обіцяємо не зупинятись і ставати ще свідомішим брендом. А тепер твоя черга ділитись досягненнями. Розкажи нам у соцмережах, як ти дбаєш про природу.