Тканини для пошиття дитячого одягу: які матеріали краще підійдуть
Дитячі речі на сучасному ринку представлені у величезному асортименті. Різні за фасоном, типом сезонності, вони відрізняються ще й за видом тканини. І далеко не всі матеріали є якісними, можуть викликати алергію і дискомфорт. Таке становище суттєво ускладнює завдання батькам при виборі речей дитині. Щоб було простіше зорієнтуватися, в першу чергу варто розібратися, які матеріали для дитячого одягу є найбільш підходящими і в чому їх особливість.
При купівлі речей для дитини обов'язково потрібно звертати увагу на тканину, з якої вони пошиті. Матеріал повинен відповідати ряду параметрів, що визначають його якість:
Крім того, якісні тканини для дитячого одягу повинні добре тримати колір і бути стійкими до зносу.
Всі тканини діляться на штучні і натуральні. Для пошиття дитячих речей найкраще підходить, звісно ж, текстиль на основі природних волокон (бавовни, зокрема). Він відповідає важливим критеріям гігієнічності, екологічності та безпеки.
Для речей, які дотикаються зі шкірою дітей (пелюшки, білизна, сорочечки), синтетичні тканини вибирати не варто, вони можуть викликати алергію і стати причиною попрілостей.
Однак варто врахувати один нюанс — натуральний текстиль швидко зношується і втрачає первісний вигляд. Часто до складу додають синтетичні нитки (поліестер, нейлон, поліамід, еластан), які сприяють довговічності.
Втім штучні тканини теж використовуються при пошитті дитячих речей. Вони незамінні для виробництва теплого і верхнього одягу, оскільки характеризуються практичністю, стійкістю до зносу.
Щоб розібратися, з чого вибирати речі, розглянемо тканини, які оптимально відповідають стандартам безпеки і підходять для пошиття дитячого одягу:
У списку присутні матеріали як природного, так і синтетичного походження. Чому вони включені в перелік і якими властивостями наділені — розглянемо детальніше.
Це матеріал на основі бавовни з полотняним плетінням ниток. Завдяки простоті виробництва він характеризується доступністю і невисокою вартістю. Сам матеріал м'який, приємний на дотик, легкий з невеликою щільністю.
Різниться ситець на 2 типи: набивний і гладкофарбований. У першому випадку на готове полотно наноситься малюнок.
На ринку ситець представлений у великій різноманітності видів, його широко застосовують для пошиття пелюшок, речей для новонароджених. До характерних властивостей тканини варто віднести:
Вона добре піддається обробці, зручна в роботі. Дуже часто ситець використовується для виробництва домашнього текстилю, зокрема з нього шиють фіранки в дитячі кімнати, балдахіни на ліжечка та ін.
До недоліків тканини варто віднести її схильність до усадки після прання, а також недовговічність. Прати речі з ситцю треба у воді, температура якої не перевищує 50 °С, щоб продовжити їх термін експлуатації.
За структурою цей матеріал являє собою м'яке і затишне полотно, приємне на дотик з щільним плетінням. Різниться фланель за складом на 3 типи: бавовняну, вовняну, напівшерстяну.
До характеристик тканини варто віднести:
Однак після прання на поверхні можуть утворитися катишки, що пояснюється пухнастою структурою ниток, тому варто уважно вивчити рекомендації виробника щодо догляду за речами з цієї тканини, щоб продовжити термін їх служби.
Це м'який ворсистий матеріал, який затребуваний при пошитті костюмів, піжам, рушників, пледів для діток. Особлива структура утворюється через те, що на полотні сформовані довгі петельки з ниток. Махра буває одно- або двосторонньою. До властивостей варто віднести:
Однак є нюанс, який слід врахувати — речі з махри повільно сохнуть і вимагають акуратності в догляді. Прати їх потрібно при температурі не більше 60 °С.
Дані полотна вважаються одними з найбільш затребуваними в швейній промисловості. Говорячи про кращі тканини для дитячого одягу, неможливо обійти увагою трикотаж. Хоча технічно цей матеріал відноситься до полотен, оскільки має в'язану структуру.
Трикотажні полотна м'які та еластичні, речі з них зручно одягати навіть на найменших. Шиють з них одяг різних видів, така універсальність обумовлена широким розмаїттям матеріалів. До полотен цього типу відносяться:
Всі трикотажні матеріали приємні на дотик, характеризуються відмінною повітропроникністю і м'якістю структури.
Так називають красиву і ніжну тканину з ворсистою структурою. Виготовляють фліс з поліестеру або віскози. З нього шиють теплий одяг, використовують для обробки зимових комбінезонів, курток, штанів. Серед особливостей флісу варто відзначити:
Цікаво, що навіть в мокрому вигляді фліс не втрачає своїх теплоізоляційних властивостей.
Цей матеріал також відомий як мікрофібра. За структурою це м'яка, пухнаста тканина з шовковистим ворсом. Дитячі речі з велсофту характеризуються комфортністю. Вони еластичні і м'які, їх легко одягати і вони приємні на дотик.
Варто відзначити, що мікрофібра — це тканина синтетичного походження. Однак вона безпечна і оптимально підходить для пошиття дитячих речей. Велсофт не накопичує пил, характеризується гіпоалергенністю, не викликає подразнень. До властивостей також варто віднести:
З велсофту шиють костюми, піжами, шкарпетки, рукавички для дітей. Також він використовується при виробництві пледів, рушників і ковдр.
Це теж синтетична тканина, яка виходить в процесі переробки газових і нафтопродуктів. Вона також виступає основою для інших видів полотен. Серед характерних особливостей поліестеру акцент варто зробити на зносостійкості. Він міцний і практичний, не деформується при пранні. Серед інших особливостей поліестерових тканин варто відзначити:
Однак, з огляду на синтетичну природу, при купівлі речей малюкам потрібно віддавати перевагу перевіреним виробникам, які можуть гарантувати якість тканини і товару. Ця пересторога актуальна для дитячого одягу з будь-якого матеріалу