У більшості українських шкіл існують вимоги, що стосуються вибору одягу, в якому учениці повинні відвідувати навчальний заклад. Педагоги одноголосно стверджують, що однаковий дрес-код дисциплінує дітей, привчає до порядку. Найчастіше батьки вибирають шкільну форму, дотримуючись класичних рекомендацій: темний низ, світлий верх. Щоб гардероб дівчинки був максимально різноманітним і зручним, необхідно підібрати базові елементи, які гармонійно поєднуються між собою.
Думаєте, що шкільний одяг не може бути красивим? Ви помиляєтесь! Серед розмаїття сучасних вбрань діти можуть проявити свою індивідуальність, навіть дотримуючись суворих вимог шкільного дрес-коду.
Оскільки дитина ходить в шкільній формі протягом мінімум 5–6 годин 5 днів на тиждень, вона повинна бути якісною, зручною, красивою. Чим менше синтетики в тканині, з якої виготовлений одяг, тим він комфортніший і безпечніший. Повністю натуральні матеріали, в свою чергу, не зможуть витримати регулярні випробування на міцність як під час уроків, так і після школи. Тому додавання невеликої кількості синтетичних волокон цілком допустиме.
Для пошиття шкільної форми найчастіше використовують тканини з таким складом:
Таке поєднання натуральних і синтетичних волокон вважається оптимальним, оскільки шкільна форма витримує великі навантаження, але при цьому виглядає охайно. Вона досить зносостійка і витримує часті прання навіть у машинці «автомат».
При виборі шкільного одягу для дівчинки варто акцентувати увагу на ярличку або описі товару (при здійсненні покупки в інтернет-магазині). Відповідальні виробники вказують таку інформацію:
Не варто купувати одяг для дівчинки, довіряючи лише інформації продавця. Відсутність даних про виробника, перевірка матеріалу «на дотик» і навіть візуальна оцінка — не найкращі способи пошуку якісних вбрань для школи.
В Україні вимоги до шкільної форми регламентуються Державними санітарними нормами. Але адміністрація кожної школи має право вибирати для своїх вихованців колірну гамму одягу, якої вони повинні дотримуватися. І не завжди вона тьмяна і нудна.
Психологи стверджують, що головною особливістю шкільної форми для дівчаток є її глибокий колір. Він не втомлює під час навчального процесу, а також дозволяє швидше зосередитися. Серед розмаїття одягу для дівчаток важко визначитися, яку шкільну форму вибрати. Важливо акцентувати увагу не тільки на візуальних характеристиках і вартості вбрання, але і на інших критеріях. Ключовими є наступні:
Школа — це другий дім для учнів. Вони проводять в ній близько 1/3 свого дитинства. Тому головне завдання батьків полягає у виборі якісної, гарної шкільної форми, в якій дитині буде комфортно навчатися.
Шкільна форма — це доволі широке поняття. Якщо хлопчикам достатньо придбати кілька штанів і сорочок, то дівчаткам створити базовий гардероб значно важче. Найчастіше в навчальних закладах є вимоги лише до деяких елементів шкільного гардеробу. Тому дівчинці необхідно придбати одяг в діловому стилі і не в одному екземплярі. Базовими елементами є:
Поняття «базовий гардероб» вельми відносне. Якщо дівчинка любить сукні, болеро, шорти і т. д., не варто їй відмовляти в покупці. Головне, вибирати форму, відповідну діловому стилю, і формувати гардероб разом з юною модницею, оскільки саме їй доведеться майже 2/3 року носити всі ці вбрання.